Jaká jste maminka podle horoskopu?

Vytvořeno 15.10.2020
Hvězdy prozradí mnohé, každá z nás se tak trochu najde v každé charakteristice hvězdných znamení, můžeme tím způsobem lépe pochopit také chování našich dětí či partnerů a chceme-li se stát v nejbližší době maminkou, mohou znamení zvěrokruhu blíže přiblížit, jak se nám jako maminkám bude dařit. A zdali již maminky jsme, můžeme dle hvězd zjistit, čeho všeho jsme schopné. Budou k nám hvězdy jako k maminkám mírné nebo dostaneme za uši? Pojďme to zjistit ve svém znamení…

Maminka Vodnář (21. 1. – 20. 2.)

Průměrnou ženu Vodnáře může mateřství ze začátku vyvést z míry. Musí se smířit s tím, že bude po určitý čas věnovat veškerou pozornost a energii výhradně jedné lidské bytosti, zatímco byla zvyklá těkat z místa na místo. Typická matka Vodnář je oddána svým potomkům, ale často je k nim zároveň jaksi netečná. Patrně se však bude ochotně angažovat v jakékoliv společenské činnosti. Navštěvovat s dětmi různé kroužky a dopřávat jim mnoho aktivit. A všechna odpoledne bude věnovat jejich školním úkolům.

Děti se od ní naučí přátelství a humánnosti. Tyto matky nikdy své děti sveřepě nechrání. Zaujmou velice tolerantní stanovisko i k ohromujícím přiznáním. Zřídka potrestají dítě za to, že přizná pravdu, ať provede cokoliv. Díky své nepředpojatosti si u dětí získají naprostou důvěru. Dovedou výborně chlácholit malé dušičky, které vystraší strašidlo pod postelí nebo se jich dotkne, že si s nimi nikdo nehraje. V několika minutách dokážou proměnit jejich slzy v smích. Děti si s ní užijí hodně legrace, i když je občas trochu roztržitá. S domácími pracemi si moc hlavu neláme, ale pomůže jim se školními úlohami a bude o ně dokonale pečovat, když budou nemocné. Nebude je příliš zahrnovat náklonností a zřídka je bude peskovat.

Maminka v Rybách (21. 2. – 20. 3.)

Matka Ryba obětuje cokoliv, aby její děti měly všechno, co jí bylo v dětství odepřeno. Také může být příliš shovívavá. Uplatňovat kázeň je pro ni těžké, ale musí si uvědomit, že nedostatek přísnosti je nezřídka stejně škodlivý jako vážné zanedbávání. Svým způsobem jde v její péči o zanedbávání upevňování charakteru dětí, které potřebují pevnou ruku, aby se naučily plavat bez pomoci. Přesto se mnoha matkám daří dosáhnout šťastného kompromisu mezi kázní a laskavostí a jejich potomci jim dělají radost.

Tato žena věnuje dětem téměř celé srdce. Bude je milovat všechny, ale ty, které jsou ošklivější, slabší, menší nebo nemocnější, budou mít možná u ní menší výhody. Jenom taková filmová hvězda, jako je maminka ve znamení Ryb, by se vzdala malých andílků s důlky ve tváři a adoptovala by slaboučké, postižené dítě s ustrašenýma očima. Ryby mají největší pochopení na světě pro stydlivost malých chlapců a problémy dospívajících dívek.

Maminka Beran (21. 3. – 20. 4.)

Beran matka dohlédne na to, aby bylo dítě čisté, šťastné, zdravé a milované. Pravděpodobně ho nebude chovat pokaždé, když se rozpláče, ani ho nebude rozmazlovat a neúměrně chránit. Její děti však dostanou spoustu hřejivých, spontánních polibků a objetí.

Dubnová matka naučí své děti věřit v pohádky. Bude je brát na procházky do parku a ukazovat jim zářivé náhrdelníky zanechané na trávě vílami při tanci při měsíčku, zatímco jiní uvidí jen ranní rosu. Tyto ženy vytvářejí pro své děti kouzelný svět fantazie, ve kterém samy žijí. Nedovolí jim příliš, budou vyžadovat přísnou kázeň a zřejmě budou mít to štěstí, že ze svých dětí vychovají samostatné jedince. Žena v tomto znamení však může být na své děti i nepochopitelně výbušná a způsobovat divoké scény. Tento náhlý vztek však roztaje jako led po letním krupobití.

Maminka Býk (21. 4. – 21. 5.)

Mateřství se ženě v Býku dobře snáší s její klidnou povahou. Bude se mazlit s miminky a zbožňovat batolata, ale jak děti porostou, může být až moc přísná. Neposlušnost ani odpor nesnáší. Probudí se v ní býčí zuřivost. Také jen ztěžka toleruje lenost a nedbalost, takže děti budou patrně udržovat své pokoje v pořádku – jinak uvidí.

Obdiv ke kráse a harmonii znemožňuje ženě Býku smířit se s lajdáckými návyky. Při pohledu na nepořádek vidí rudě. Kromě těchto několika slabostí však bude dobrým rodičem; jak léta poplynou, bude víc přítelkyní než jen matkou. Většina potomků si z raného věku pamatuje matku narozenou v květnu jako vřelou, mateřskou osobu a později jako kamarádku se smyslem pro humor. Roky mezi tím – když se netrpělivost mládí střetne s pevným býčím odhodláním – mohou zanechat pár nemilých vzpomínek. Matka však bude děti urputně bránit před ranami zvenčí a bude se snažit jim předat svou vlastní upřímnost a odvahu.

Maminka v Blíženci (22. 5. – 21. 6.)

Maminka obdarovaná hvězdami v Blíženci bude veselá a rozesmátá. Nenechá se dětmi v ničem omezovat, protože je zaměstnána spoustou věcí na to, aby je příliš úzkostlivě hlídala. Děti budou napodobovat její samostatnost a půjde jim to k duhu. Když se jí někdo zeptá, kolik času tráví s dětmi, pravděpodobně odpoví: „V naší rodině to není otázka času. Jde o to, kolik dostávají lásky.“ A bude mít pravdu. Děti ji možná pokaždé neposlechnou, protože má sklon být jeden den důsledná a příští povolit, ale budou milovat dlouhé povídání si s ní. Její představivost se vyrovná jejich a budou se tím vzájemně bavit. Zřejmě jim dost dovolí, ale budou jí ležet na srdci jejich školní výsledky, proto bude vyžadovat dobré známky. Potomkům se těžko podaří vyhnout se domácím úkolům, ale spíš jim projde, když si nepověsí šaty.

Maminka Rak (22. 6. – 22. 7.)

Žena v raku je schopná nesmírných obětí pro ty, které miluje, o to více pokud se jedná o její děti. Pro své děti bude také zdrojem síly a útočištěm. S citlivým pochopením jim pomůže najít cestu. Budou k ní lnout a teplo její lásky jim vytvoří domov bohatý, pohodlný a jasný v jakékoliv situaci a v jakémkoliv prostředí. Nic není pro její rodinu dost dobré. Když dítě kýchne, uloží ho do postele a nalévá ho horkým čajem s léky a kuřecím vývarem, dokud není dost velké a odolné. Potomek této matky se nevyhne nošení tlustého svetru za studených večerů, šály a palčáků, když padá sníh, nebo galoší, když prší. Takové dítě musí mít hodně silnou vůli, aby bojovalo proti Rakově péči. Také musí být dost odolné, aby se nestalo rozmazleným. Často je pro ně krutá rána, když vyjde do světa a zjistí, že není pro každého středem vesmíru. Taková nesmírná oddanost mu poskytuje nádhernou peřinu bezpečí, do které se může zachumlat, když je realita moc drsná, ale také ho může učinit abnormálně závislým na domově a neschopným vidět vlastní chyby. Matka Rak bude schovávat všechny jejich písemky ze školy a hrdě rozvěsí neumělé kresby po zdech.

Rodič v tomto znamení s fotografickou pamětí si dokáže vybavit první krok dítěte dlouho potom, co vylétlo z hnízda. Ten odlet může být dost bolestný. Ženy v Raku se nerady vzdávají dětí ve prospěch jejich manželských partnerů. Mají tendenci držet děti příliš pevně a příliš dlouho a myslí si, že pro ně nikdo není dost dobrý. Někdy musí budoucí nevěsta nebo ženich muže nebo ženy s rodičem narozeným v červenci projít všemi možnými zkouškami, než jsou přijati.

Maminka Lvice (23. 7. – 22. 8.)

Lvice matka bude své děti zahrnovat láskou a nezřízenou náklonností. Nebude pro ni lehké vidět jejich chyby, ale když se jí to podaří, bude přísná. Nesnese, aby se od ní něco považovalo za samozřejmost, bude trucovat v královském tichu, nedostane-li se jí od dětí příslušné vážnosti. Mnoho matek Lvů uplatňuje zvláštní způsob rozmazlování dětí, aniž by šetřily rákosku, což je docela rozpor, když se nad tím zamyslíte. Bude si se svými potomky hrát a dlouze si s nimi povídat, ale také je naučí postavit se do pozoru jako vojáci, pěstovat vybrané způsoby a poslouchat starší. Zároveň je zde nebezpečí, že jim bude dávat příliš velké kapesné a podlehne žádostem o luxusní dárky. Svým způsobem se dá říci, že zachází se svými potomky jako s hýčkanými členy královské rodiny, které hluboce miluje, ale stejně tak očekává, že se na veřejnosti budou chovat s patřičnou noblesou. Bude nesmírně hrdá na jejich úspěchy a bůh chraň člověka, který by se pokusil jim ublížit nebo by je nespravedlivě soudil. Přesto je nebude moc hlídat. Je příliš nezávislá na to, aby nad nimi pořád stála. Povede svůj vlastní život a zpovzdálí bude svá mláďata sledovat. Mnohé ženy narozené ve Lvu jsou pracující matky, ale jejich dětem se málokdy nedostává pozornosti. Zpravidla tyto ženy dokážou skloubit mateřství se zaměstnáním do dokonalé rovnováhy.

Maminka Panna (23. 8. – 22. 9.)

Pravděpodobně matka narozená pod hvězdami Panny nikdy nenechá běhat své dítě venku s nudlí u nosu, obličejem zamazaným od marmelády nebo v roztrhaných teniskách. Tyto ženy mají málokdy víc než jedno nebo dvě děti a zdá se, že nepotřebují mateřství k uspokojení svého ženství. Ale jakmile se dítě narodí, nikdy nezanedbávají jeho tělesné, morální nebo vzdělávací potřeby. S uspokojením citových potřeb to nemusí být tak snadné, ale je-li si Panna jista láskou a ví, že si jí všichni váží, poskytne svému potomkovi spoustu vřelé náklonnosti. Děti často považují matky v tomto znamení za jemné a se smyslem pro humor. I když jsou přísné a snaží se jim vštípit dobré návyky, mají v sobě něžnost, která dítěti říká, že je milováno. Domov maminky Panny bude čistý a útulný a ve velké míse na stole budou jablka místo cukroví (které škodí zubům a vůbec zdraví).

Maminka ve Vahách (23. 9. – 23. 10.)

Matka narozená ve Vahách bude své děti milovat a něžně o ně pečovat. Dostanou velký kus jejího srdce, ale nikdy jim nedovolí ukradnout ten koutek, který věnovala svému muži, než se narodily. Pokud jejímu partnerovi hra dětí překáží v odpočinku, dovede být dost přísná, a pokud tátu neposlouchají, bude víc rozzlobená, než kdyby neposlechly ji. Tito potomci budou roztomilí a čistí jako děti a pořádní a zdvořilí jako dospělí, pokud je nerozmazlí někdo jiný a ona tomu nezabrání. Je to jen další z rozhodnutí, které možná nechá na svém muži, aby se vyhnula špatnému úsudku. Tato matka je normálně mírná, ale když je třeba, neustoupí. Své děti nikdy nezanedbává ani neignoruje, ale je pravda, že se chtěla stát matkou v první řadě proto, aby dala víc štěstí svému partnerovi. Jednou z prvních věcí, kterou dětem vštípí, když je učí modlit, je: „Bůh žehnej tatínkovi.“ Nikdy nedovolí, aby si otce nevážily. Přesto je umí uchlácholit, když si někdo příliš vynucuje jejich poslušnost a když to táta přežene s disciplínou, třeba jim i za zády strčí lízátko.

Maminka ve Štíru (24. 10. – 22. 11.)

S dětmi může láska ženy ve Štíru postrádat určitou něhu a otevřené projevy náklonnosti, ale potomci asi stejně vycítí její hlubokou oddanost a budou se cítit citově uspokojeni. Tato matka nenechá projít talent svých dětí bez povšimnutí či nevyužitý. Bude je neustále povzbuzovat k dosažení vyšších cílů a bude ochotná jim poskytnout veškerou podporu, jakou potřebují. Když budou mít problémy, poskytne jim svou sílu a pomoc, protože jí znalost lidské povahy činí moudrým poradcem. Svou vlastní odvahou je bude učit postavit se překážkám. Může však být slepá k jejich chybám, což je postoj, který může způsobit hodně problémů, není-li včas rozpoznán a změněn. Každý, kdo podle ní představuje pro děti i sebemenší hrozbu, bude rozdrcen a zahrnuje to i manžela. Nebude se jí líbit, když bude otec na děti přísnější, než si myslí, že je vhodné.

Maminka Střelec (23. 11. – 21. 12.)

Děti ji pravděpodobně budou zbožňovat. Bude jejich kamarádka, která si s nimi bude s potěšením hrát. Jakmile překoná počáteční strach z odpovědnosti, zvládne denní přebalování a koupání se zručností zdravotní sestry. Když se konečně rozhodne něco naučit, skoro všechno dělá dobře a se šarmem. Stejně jako dospělí dostanou také děti pořádnou dávku jejího nezdolného optimismu a upřímných komentářů. Pokud přežijí její nemilosrdnou pravdomluvnost, vyrostou s přesvědčením, že je to nejlepší starší sestra, jakou dítě může mít. Bude jim číst humorné příběhy se šťastným koncem a impulzivně je bude brát do lesa. Děti budou patrně dobře oblečené, ale ne s přehnanou péčí, a budou mít příjemné veselé chování. Pakliže od ní pochytí pár nekonvenčních triků, jako třeba vyrobit potištěné závěsy tak, že si stoupnou do žluté barvy a budou chodit po látce rozprostřené na podlaze, bude doma veselo. Jejich charakter bude poznamenán matčinou otevřeností a poctivostí.

Maminka Kozoroh (22. 12. – 20. 1.)

Dětem patrně matka Kozoroh vštípí jak šetrnost, tak úctu ke kvalitě. Bude je učit, že bud‘ se spokojí s tím, co mají, nebo se bez toho budou muset obejít. Přesto budou dostávat nejlepší kousky masa a koupí jim nejlepší značku bot. Hospodárnost pro ni nutně neznamená lakomost. Od dětí bude očekávat zdvořilost k příbuzným a starším lidem a pravděpodobně je naučí vybraným způsobům. Nebudou rozmazlované a nebudou si moci dovolit neposlechnout.

Dáte-li této ženě knihu o dětské psychologii, spíš ji nejdřív použije k výprasku neposlušného dítěte a přečte si ji až později. Příliš vřelé polibky asi nebudou vítány, ale těžko by někdo našel oddanější matku, než je Kozoroh. Bude dětem trpělivě naslouchat. Zřejmě bude trochu moc přísná a nebude mít tolik pochopení pro dětská trápení, ale bude fanynkou pro jejich úspěchy. Dítě, které přiběhne domů s výkřikem: „Hádej, co jsem se dneska naučil,“ se rozhodně nesetká s nezájmem matky, jež nikdy nebude příliš zaneprázdněná, aby svým potomkům odepřela pozornost. V dospívání může vzniknout mezi rodičem a dětmi bariéra. Možná získá trpkou zkušenost, že dětem nemůže diktovat přátele a omezovat je, aby z nich vymodelovala „přijatelné“ osobnosti. Avšak je natolik inteligentní, aby se přizpůsobila a zatáhla rohy, pokud to vypadá, že by mohla víc ztratit než získat.

horospok
mateřství
rodina
Mgr. Daniela Fruhwirtová Hradská
Maminka dvou dětí, spisovatelka, milovnice literatury, kultury, módy a dětí, autorka básnické sbírky, vítězka literárních soutěží Týnišťský literární Parnas, finalistka soutěže www.ceskohledaspisovatelky.cz a autorka článků pro ženy a maminky.