887 Kč
Podle velikosti Vyberte velikost
vyberte velikost

Popis produktu

Upozornění - halenka je oděv a není určena k nošení dítěte. Při jejím používání buďte s dítětem vždy v sedě nebo v pololeže.
Klokaní halenka pro maminku mléko a láska

Klokaní halenka Milk and Love byla navržena tak, aby podporovala a maximalizovala kontakt kůže na kůži mezi maminkou a miminkem jak v porodnici po porodu, tak doma po něm.
Hlavní výhody kontaktu kůže na kůži:

uklidňuje a uklidňuje novorozené dítě
regulace tělesné teploty dítěte
stimulace vylučování oxytocinu
zvýšená tvorba mlékaKošilka pro kontakt kůže na kůži

Klokanka je ušita z měkké a jemné pleteniny, která obepíná tělo novorozence a matky.
Lem umožňuje, aby halenka dokonale padla a stabilizovala hlavičku dítěte.
Materiál prošel přísnými testy Oeko-Tex Standard 100 - to znamená, že neobsahuje žádné škodlivé látky a je pro dítě bezpečný.
Halenku lze nosit již během těhotenství - krásně obepíná i bříško.
Můžete ji nosit i jako běžný top na kojení

Proč je kontakt kůže na kůži tak důležitý?
Kontakt kůže na kůži (STS) je, když je nahé novorozeně položeno na holý hrudník maminky nebo tatínka. Tato poloha umožňuje miminku plynulejší vstup do neznámého světa. Teplo, tlukot matčina srdce, její vůně, klidný dech a hlas jsou věci, které novorozenec zná ze svého předchozího života v plodu. To mu dává pocit bezpečí, který pomáhá zmírnit stres z adaptace na nové podmínky. Důležité je také posílení pouta mezi matkou a dítětem.
Klokánkování má také velmi pozitivní vliv na matku. Oxytocin, který se uvolňuje při kontaktu kůže na kůži, způsobuje rychlejší stahování dělohy a spolu s prolaktinem je zodpovědný za tvorbu a tok mléka z prsu.
Kontakt kůže na kůži umožňuje kolonizaci pokožky novorozence bezpečnou bakteriální flórou matky. Tato flóra je nesmírně důležitá: podporuje imunitu a je štítem proti patogenním bakteriím.
Všechny studie ukazují, že klokánkování novorozence v prvním měsíci života (i později) má velmi pozitivní vliv na jeho vývoj; děti jsou klidnější, lépe zvládají sání z prsu, snadněji usínají a mají méně kolik.
Jak používat klokanku pro matky?

Tričko si oblékněte a nezavazujte půlky, ideálně budete mít pod tričkem holé tělo - jde přece o kontakt kůže na kůži :).
Nakloňte nebo stáhněte vnitřní "kapsičku" v tričku, abyste vytvořili prostor pro ležení dítěte.
Vezměte si dítě a pohodlně se posaďte.
DÍTĚ V TRIČKU POKLÁDEJTE POUZE V SEDĚ A PO CELOU DOBU MU ASISTUJTE.
Položte si dítě na hrudník do polohy "žabky". Nohy dítěte by měly být umístěny na úrovni jeho boků nebo výše. Zakřivte záda do přirozené křivky novorozence.
Přetáhněte vnitřní kapsu přes záda dítěte.
UJISTĚTE SE, ŽE OBLIČEJ DÍTĚTE JE ODKRYTÝ A MŮŽE VOLNĚ DÝCHAT. Brada dítěte NESMÍ být opřena o hrudník rodiče.
Po celou dobu, co jednou rukou podpíráte dítě, upravujte druhou rukou první polovinu košilky. Vyměňte ruce a upravte druhou polovinu. Po celou dobu sezení překřižte poloviny na zádech a pevně je zavažte vpředu, pod dítětem.
Užijte si kouzelné chvíle se svým děťátkem. :)

Pokud máte jakékoli pochybnosti o tom, jak klokanku používat, kontaktujte nás nejprve na 504224842 nebo sklep@milkandlove.pl.
Jak si mám vybrat velikost trička pro sebe?
Při výběru velikosti trička se řiďte velikostí, kterou aktuálně nosíte.
délka blůzy v zadní části
šířka


velikost XS
66 cm
42 cm


Velikost S
68 cm
44 cm


Velikost M
70 cm
46 cm


Velikost L
72 cm
48 cm


Velikost XL
74 cm
50 cm
UPOZORNĚNÍ - PŘI POUŽÍVÁNÍ KLOKANÍ BLŮZY DODRŽUJTE BEZPEČNOSTNÍ OPATŘENÍ.NESPRÁVNÉ POUŽITÍ MŮŽE MÍT ZA NÁSLEDEK ZTRÁTU ZDRAVÍ NEBO ŽIVOTA.

Klokanka je pouze OBLEČENÍ a je určena k usnadnění kontaktu kůže na kůži.
Halenka NENÍ určena k nošení nebo přepravě dítěte.
Halenka by měla být používána pouze s dítětem v SEDĚCÍ NEBO ZPOMALENÉ poloze. Při změně polohy je třeba dítě přidržovat a pomáhat mu, aby nevypadlo.
Blůza je určena pro klokánkování dětí s hmotností do 7 kg. Pokud chcete klokánkovat nedonošené nebo nemocné dítě, poraďte se s lékařem.
DÍTĚ MUSÍ MÍT MOŽNOST VOLNĚ DÝCHAT. Obličej dítěte musí být neustále odkrytý, nesmí být zakrytý látkou - obličej musí být neustále viditelný, pokud se na ně díváte shora. Brada dítěte by neměla spočívat na hrudníku, což může ztížit dýchání dítěte.
Zkontrolujte, zda není dítě přehřáté - zejména v horkém počasí.
Rodič při klokánkování NESMÍ spát. NEPOUŽÍVEJTE ke klokánkování halenku, pokud jste hodně unavení a hrozí riziko usnutí.
NEPOUŽÍVEJTE klokanku, pokud jste pod vlivem omamných látek nebo léků, které snižují soustředění.
NEPOUŽÍVEJTE blůzu, pokud je příliš malá nebo příliš velká. Velikost halenky musí dobře sedět.<
Kódmr-ml-0451
Velikost
(MODEL)
Značka
milk & love